Twitch uruchamia "tryb tarczy", który ma pomóc w walce z hejtem i znęcaniem się
Nowy “tryb tarczy" na Twitchu ma być sposobem, w jaki Twitch chce zmniejszyć negatywne zjawiska w streamingu, takie jak rajdy nienawiści i inne formy prześladowania.
Twitch zaprezentował nową funkcję, nazwaną Shield Mode (“tryb tarczy"), która pozwoli streamerom uruchomić kilka ustawień bezpieczeństwa, które mają ich uchronić przed prześladowaniami. Ustawienia te mają być potem dostępne “za naciśnięciem jednego przycisku".
Przez lata największa platforma do streamowania zmagała się z problemami polegającymi na tym, że członkowie wielu społeczności byli ofiarami znęcania się ze strony innych widzów. Użytkownicy często domagali się wprowadzenia funkcji, które zmniejszą lub całkowicie wyeliminują takie zjawiska.
Jednym z najczęściej padających przykładów były rajdy z użyciem botów, skonfigurowanych tak, że wypełniały chat obraźliwymi określeniami. Z punktu widzenia streamerów był to problem podwójny, bo nie tylko dotykał ich społeczność, ale mógł się skończyć dla nich banem - według Twitcha, to streamer jest w pełni odpowiedzialny za to, co się dzieje na jego czacie i to on powinien zadbać o porządek.
W trybie tarczy streamer może sam ustawić kto może komentować (ograniczyć wysyłanie wiadomości do followersów lub subskrybentów), wprowadzić opcję weryfikacji przez telefon lub email, czy też później podzielić się tymi ustawieniami ze swoimi moderatorami. Aktywacja trybu pozwoli również na masowe banowanie użytkowników, którzy wpisują określone frazy.
Implementacja trybu jest jednym z efektów zeszłorocznego blackoutu pod hashtagiem #ADayOffTwitch, kiedy to streamerzy w ramach protestu przeciwko polityce twitcha przez jeden dzień zupełnie nie streamowali. Po tym proteście również pojawiały się rajdy nienawiści, a osoby, które za nimi stały, otrzymały pozwy od Twitcha.
To właśnie tamte wydarzenia miały być powodem stworzenia nowego trybu, szczególnie w celu ochrony społeczności mniejszościowych. Zapowiedziano również, że w przyszłości takich funkcji pojawi się jeszcze więcej.