Reklama

Reklama

​Twitch zaprezentował nową długo wyczekiwaną funkcję. Spodoba się twórcom

Kolejne zmiany dotknęły Twitcha. Administracja portalu zdecydowała się na wdrożenie specjalnej funkcji, która pozwoli nawoływać zgromadzonych na danym kanale widzów, by ci zaczęli obserwować inny, polecany w serwisie kanał.

Twitch wbrew tego co można zewsząd usłyszeć, stara się implementować nowości, by w jak najlepszym stopniu dopasować się do potrzeb społeczności największego przecież serwisu streamingowego na rynku.

Do tej pory właściciele strony stworzyli już wiele interaktywnych funkcji, których celem jest poprawa jakości prowadzenia transmisji na żywo - w przypadku twórców, oraz lepsze i wydajniejsze partycypowanie na danym kanale (np. na czacie) - w przypadku zgromadzonej widowni.

Reklama

Funkcja shoutout debiutuje w serwisie Twitch

Najnowsza funkcja zadebiutowała 27 września i jest już powszechnie dostępna. Tzw. shoutout to opcja kierowana do streamerów i moderatorów. Wpisanie komendy /shoutout nazwakanału nawołuje zgromadzoną na czasie publikę do zaczęcia obserwowania wskazanego przez tę opcję kanału.

Warto dodać, że funkcja dostępna była już w serwisie przez jakiś czas, jednak w sposób nieoficjalny. Mowa oczywiście o botach, które można było odpowiednio skonfigurować, by wdrożyć właśnie tę funkcję za ich pośrednictwem. Teraz została ona udostępniona oficjalną drogą przez właścicieli Twitcha.

Dla większego bezpieczeństwa i ograniczenia sposobności do nadużywania Shoutout korzystanie z tej funkcji możliwe jest tylko przez streamera nadającego na danym kanale oraz jego moderatorów. Z opcji nie skorzysta zwykły widz oglądający daną transmisję.

Próbkę możliwości i schemat działania Shoutout możecie zobaczyć w krótkim GIF-ie zaprezentowanym poniżej, na oficjalnym profilu Twitch Support.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy