Reklama

Reklama

​Zuckerberg pracuje nad platformą streamingową. Konkurencja dla Twitcha?

Meta, czyli właściciel m.in. Facebooka, Instagrama i WhatsUpa, pracuje nad nową platformą do nadawania na żywo. Nowy projekt nosi nazwę "Super" i ma stanowić godną konkurencję dla największej do tej pory marki w branży - popularnego serwisu Twitch.tv.

Meta to prawdziwy gigant w swojej branży. Amerykański konglomerat, którego właścicielem jest Mark Zuckerberg, należy do tzw. wielkiej piątki podmiotów działających w sektorze informatycznym. Oprócz niego na liście znajdziemy oczywiście jeszcze Microsoft, Apple, Google oraz Amazon.

Zuckerberg tworzy konkurencję dla Twitcha. Co powstanie?

Jak informuje Business Insider, Meta chce wdrożyć na rynek zupełnie nowy produkt. Będzie to platforma streamingowa swoim działaniem przypominająca chociażby YouTube Gaming czy Twitch.tv. Do tej pory Facebook próbował inwestować w tę gałąź, ale z dosyć niewymiernym skutkiem.

Reklama

Facebook Gaming nie sprostał najwyraźniej oczekiwaniom jego właścicieli. Streamingowa usługa nie posiadała i nie posiada zbytnio pomysłu, jak mogłaby przyciągnąć rzesze prominentnych twórców, a co za tym idzie widzów, którzy generowaliby oglądalność i popularność platformy.

Meta pracuje nad projektem o nazwie "Super", który ma być finalnie godnym konkurentem Twitcha działającego pod sztandarem innego giganta - firmy Amazon. Rzecznik powstającego portalu stwierdził, że ten przetestowany został już przez blisko 100 streamerów.

Nie do końca wiadomo, na jakich fundamentach i zasadach mogłaby funkcjonować nowo powstająca platforma. Pewne jest jednak to, że do zaoferowania będzie mieć jeszcze bardziej zróżnicowane funkcje względem tego, co gwarantuje w ramach swojego działania Facebook Gaming.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy