Reklama

Call of Duty Mobile przekroczyło 650 milionów pobrań

​Activision po raz kolejny demonstruje, jak ogromna jest społeczność mobilnych graczy. W rocznym raporcie finansowym amerykańska firma poinformowała o wynikach jednej ze swoich najgłośniejszych produkcji, Call of Duty Mobile.

Nie bez powodu dużo mówiło się o grach mobilnych, kiedy pierwszy raz trafiła do nas informacja o sprzedaży Activision. Transakcja nie doszła jeszcze oczywiście do skutku, ale możliwości Microsoftu można zrozumieć dzięki ostatniemu rocznemu raportowi finansowemu.

Activision ma oczywiście pod swoimi skrzydłami bardzo wiele marek, ale Call of Duty Mobile od dnia swojej premiery stało się jednym z najbardziej skutecznych projektów firmy.

Reklama

Doskonale świadczy o tym fakt, że ostatni rok był rokiem rekordowym w wykonaniu CoD Mobile. Gra zadebiutowała w Chinach i przekroczyła 650 milionów pobrań, co oznacza, że w ostatnim roku pobrano ją 150 milionów razy.

Niestety pozostałe statystyki podano nam za pomocą bardzo mocnych ogólników. Łączny dochód z gry "mocno przekroczył" miliard dolarów, a liczba aktywnych graczy w miesiącu "była bliska dorównaniu konsolom i PC".

Wiemy oczywiście, że Call of Duty na PC i konsolach nie ma za sobą najlepszego roku, a Activision jest świadome presji, jaka ciąży na Modern Warfare 2022. Komentarz o miesięcznej liczbie graczy można traktować więc z delikatnym przymrużeniem oka.

Call of Duty Mobile wciąż zdaje się jednak stać niemalże na równi z pozostałymi odsłonami serii, co oznacza, że rynek mobilny pozostanie jedną z głównych strategii rozwoju Activision.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Mobile | Activision