Reklama

Reklama

FIFA: Znamy drużynę tygodnia w FUT

​Co tydzień w ramach trybu FIFA Ultimate Team wybierana jest tak zwana "Drużyna Tygodnia". Są to karty piłkarzy, którzy na prawdziwych murawach poradzili sobie wyśmienicie w ubiegłym tygodniu i tym samym zostali wyróżnieni przez EA Sports. Kto tym razem dostąpił tego zaszczytu, bycia w 32. Drużynie Tygodnia FIFA 22? Odpowiedź poznamy już w tym artykule.

Czym jest "Drużyna Tygodnia"?

To zestawienie zawodników, którzy najlepiej spisali się w ubiegłotygodniowych rozgrywkach zarówno w Europie, jak i na świecie. Na podstawie występów otrzymują oni odpowiednią ocenę ogólną, co wpływa na wartość kart i oczywiście przede wszystkim statystyki piłkarzy. Wylosowanie kart związanych z TOTW zazwyczaj powoduje, że drużyna zbudowana w trybie FIFA Ultimate Team dostaje lepszych zawodników. Jednak nie zawsze tak się dzieje.

Reklama

Tym razem zestawienie Team Of The Week nie robi jednak wielkiego wrażenia. Brakuje w nim wielkich nazwisk pokroju Ronaldo, Lewandowskiego czy Kyliana Mbappe. Wielu jest niezadowolonych z obecnego wyboru, ale nie można się dziwić. Miniona kolejka ligowa nie dostarczyła wielu jednoznacznych bohaterów.
W TOTW króluje Premier League.

Wśród napastników znalazł się Gabriel Jesus. Brazylijczyk grający na co dzień dla Manchesteru City w ubiegłą sobotę zaliczył aż cztery trafienia ligowe przeciwko Watfordowi. Najwyższą ocenę otrzymał Andy Robertson. Obrońca Liverpoolu zasłużył na to wyróżnienie bramką w Derbach Merseyside przeciwko lokalnemu rywalowi - Evertonowi.

Niespodzianką dla niektórych może być obecność Kevina Trappa, który został tym samym wybrany najlepszym golkiperem ubiegłej kolejki ligowej w Europie. Bramkarz Eintrachtu Frankfurt jednak pokazał się ze świetnej strony i z całą pewnością można go nazwać jednym z najlepszych golkiperów w kwietniu.

Niestety w zestawieniu brakuje reprezentanta Polski. Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny czy Piotr Zieliński nie wyróżnili się na tyle, by zostać wybranym w gronie najlepszych ubiegłego tygodnia. Polscy kibice mają nadzieję, że w przyszłym tygodniu sytuacja ta ulegnie zmianie i któryś z "biało-czerwonych" pojawi się w TOTW.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: FIFA | EA Sports

Reklama