Reklama

Fortnite bez budowania i turnieje to złe połączenie?

Już od kilku tygodni w Fortnite funkcjonuje tryb pozbawiony jakiegokolwiek budowania, który od samej premiery cieszył się ogromną popularnością. Czy turnieje rozgrywane w tym nowym formacie mają sens?

Fortnite wyprodukowany został przez Epic Games blisko pięć lat temu. Od tamtego czasu gra znajduje się w ścisłej czołówce najchętniej ogrywanych tytułów z gatunku battle royale na rynku. Deweloperzy sukcesywnie starają się urozmaicać gameplay, przez co na nudę w Fortnite ciężko narzekać, nawet będąc wybrednym graczem.

Po pięciu latach od premiery gry, rozgrywka urozmaicona została zaimplementowaniem nowego, nieznanego dotąd trybu - Fortnite Zero Budowania. To ogromna rewolucja, zważając na to, że dzieło od Epic Games wyróżniało się możliwością tworzenia przeróżnych struktur z wcześniej zebranych surowców.

Reklama

Fortnite bez budowania i turnieje to nie jest dobre połączenie?

Nowy tryb przyjął się bardzo ochoczo wśród ogromnej części społeczności gry. Do rozgrywki wróciło wiele znanych person, streamerów i influencerów. Bardzo szybko w mediach społecznościowych pojawiały się wątki dotyczące organizacji turniejów w nowym formacie gry - bez budowania.

Nie wszyscy jednak podzielają odnośnie tego entuzjazm. Głos w sprawie zabrał jeden z największych streamerów kojarzonych z popularnym Fortnite, czyli Tyler "Ninja" Blevins.

Ninja dodał, że będąc na miejscu producentów z Epic Games, nie zdecydowałby się na tak silne dzielenie społeczności i wprowadzanie turniejów również dla nowego trybu pozbawionego budowania. Czy deweloperzy zdecydują się na taki krok? Zapewne zadecyduje najbliższy czas.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite
Reklama