Reklama

Reklama

Fortnite z nowym trybem bez budowania na stałe! "Zero Budowania" debiutuje w grze

​Graczom Fortnite na tyle spodobał się okresowy tryb bez budowania, że producenci gry z Epic Games postanowili zaimplementować go na stałe. W grze debiutuje więc nowy model rozgrywki - "Zero Budowania".

Wraz z premierą Sezonu 2: Rozdział 3, developerzy zdecydowali się wprowadzić w Fortnite rewolucyjną mechanikę opierającą się tylko i wyłącznie o model strzelania.

Porzucono więc możliwość budowania przeróżnych struktur. Popularna strzelanka z gatunku battle royale istnieje na rynku od 2017 roku, ale na takie zmiany społeczność graczy musiała czekać blisko pięć lat.

Reklama

Tryb, który pierwotnie miał być okresowy i trwać do końca marca zostanie jednak z całą społecznością graczy już na stałe, ale pod zmienioną nazwą. "Zero Budowania, tak jak początki Sezonu 2 w Rozdziale 3, to czysty test broni, przedmiotów i zdolności ruchowych" - piszą twórcy gry.

Jak włączyć ten tryb? Zero Budowania można znaleźć na stronie Odkryć jako listy solo, par, trójek i oddziałów.

Zero Budowania działa dokładnie na tej samej zasadzie, co trwający do tej pory okresowy tryb. Nie można więc wznosić budowli i stawiać żadnych struktur z zebranych uprzednio surowców. Zamiast tego, każdy gracz dysponuje odnawiającą się Nadosłoną, która służy jako pierwsza linia obrony.

Ponadto na początku tego sezonu rozgrywka urozmaicona została o nowe funkcjonalności i mechaniki. W grze pojawiła się bowiem możliwość wspinania na podesty, dachy i inne budowle. Warto wykorzystywać również sprint, by móc szybciej przemieszczać się po mapie.

Z całą pewnością, jeśli chodzi o rozgrywkę w grze Fortnite, jesteśmy świadkami naprawdę dużej (być może największej do tej pory) rewolucji.


ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite | Epic Games

Reklama