Reklama

Reklama

Fortnite. Ile jest skinów i innych przedmiotów kosmetycznych w grze?

Fortnite to jedna z największych marek w branży gier wideo i jednocześnie jeden z najbardziej prominentnych i dochodowych punktów studia Epic Games. W dużej mierze to zasługa prężnie działającego systemu i rynku przedmiotów kosmetycznych, które stanowią jeden z ważniejszych filarów w popularnej grze z gatunku battle royale.

Fortnite zadebiutował w 2017 roku i niemal od razu przebojem wdarł się na listę najpopularniejszych gier, jakie istnieją na rynku. Innowacyjne podejście producentów z modelem gry Free-To-Play dostępnej dla każdego, spotkało się z uznaniem ze strony społeczności graczy.

Mikropłatności fundamentem gry Fortnite

Oczywiście darmowa gra implikuje fakt, że deweloperzy poszukują innych, alternatywnych sposobów na monetyzację i zarobek z działalności swojego produktu. W Fortnite rozlegle funkcjonuje system związany z mikropłatnościami. Te co prawda w żaden sposób nie wpływają na budowanie ewentualnej przewagi nad rywalami. Aspekt ten oddziałuje jedynie na kosmetykę i walor estetyczny.

Reklama

Fortnite oferuje całą paletę rozmaitych przedmiotów do zdobycia lub kupienia. Gracze mogą wykonywać specjalne zadania, podnosić poziomy swojej postaci, a także brać udział w cyklicznych wydarzeniach, które pozwoliłyby na wzbogacenie się o kolejne przedmioty.

Istotnym punktem w tym obszarze działalności jest Karnet bojowy. Jego zakup pozwoli na zdobywanie kolejnych rzeczy kosmetycznych w zależności od poziomu naszego bohatera. Epic Games umiejętnie rotuje asortymentem, stale ubogacając swoją grę o kolejne przedmioty kosmetyczne i skiny, które nierzadko bardzo pożądane są przez graczy.

Nie sposób nie wspomnieć o licznych współpracach, jakie podejmowane są przez producentów gry Fortnite. W popularnej produkcji z gatunku battle royale gościli już bohaterowie z uniwersum Marvela (Kapitan Ameryka, Deadpool, Thanos), Gwiezdnych Wojen (Darth Vader, Obi-Wan Kenobi) czy DC Comics (Batman). Ponadto w grze do kupienia były jeszcze skiny muzyków (Marshmello), sportowców (Harry Kane, Naomi Osaka) i bohaterów bajek, seriali oraz kreskówek (Rick & Morty czy choćby współpraca z Cobra Kai i Naruto).

Fortnite. Ile jest dostępnych wszystkich skinów w grze?

W lipcu 2022 roku Fortnite liczy dokładnie 1393 skinów w postaci strojów. Całkowita liczba wszystkich przedmiotów kosmetycznych jest jednak znacznie większa i wynosi 6716. Są to oczywiście również takie dodatki jak: ekrany wczytywania, banery, naklejki na bronie, lotnie oraz ozdoby na plecy. Epic Games od premiery gry wypuszczał więc średnio 23 nowe skórki (stroje) miesięcznie.

Wiele przedmiotów do zdobycia jest w ramach karnetu bojowego, ale za znaczną większość zmuszeni jesteśmy niestety zapłacić wirtualną walutą w grze, czyli V-Dolcami. Niektóre skiny są tańsze, za inne z kolei wydamy więcej. Dodatkowo w sklepie Fortnite uświadczyć możemy specjalne pakiety, które oprócz samej skórki postaci zawierają dedykowaną lotnię, kilof i taniec.

Oczywiście warto mieć na uwadze fakt, że niektóre skiny nie są już możliwe do zdobycia. Te zwykle występowały w ramach konkretnego karnetu bojowego w danym Sezonie w grze. Gracze, którym nie udało się zgromadzić skinów sezonowych w swojej szafce, nie będą mieli już okazji do ich nabycia.

Epic Games często dodaje do swojego sklepu nowe skórki, więc wybór i zakup wymarzonej postaci to niezwykle prosta sprawa. Nic nie wskazuje również na to, że deweloperzy gry mieliby zaprzestać rozwijanie kolejnych współprac z innymi markami, a to również gwarancja przybycia do świata Fortnite’a kolejnych przedmiotów kosmetycznych.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite | Epic Games | battle royale

Reklama