Reklama

Na Twitchu nie ma miejsca dla grubych i brzydkich? Tak twierdzi Asmongold

Popularny streamer Asmongold sprowadził na siebie sporo kontrowersji oraz krytyki po tym, gdy na jednym ze swoich streamów powiedział, że nieatrakcyjni fizycznie streamerzy nie mają szans by zebrać dużej widowni.

Asmongold jest jedną z największych gwiazd Twitcha - swoją karierę jako twórcy treści w internecie zaczął mniej więcej 12 lat temu, w 2011 - równocześnie na Youtube oraz platformie Amazona. Na pełny etat zaczął streamować w 2014 roku.

Głównym tematem jego streamów jest World of Warcraft oraz oglądanie materiałów innych twórców. Od początku swojej kariery Asmongold zebrał całkiem pokaźną bazę widzów - jego główne konto ma obecnie około 3,2 miliona “followersów".

Reklama

W trakcie jednego z ostatnich streamów Asmongold podjął dyskusję na temat plusów i minusów streamowania na Twitchu. Omówił między innymi to, czego potrzeba nowym osobom w tej branży by odnieść sukces.

Najbardziej kontrowersyjną wypowiedzią z tego streama było to, gdy Asmongold stwierdził, że “jeśli jesteś brzydki, ludzie Cię nie polubią... jeśli jesteś gruby, brzydki - nie ma znaczenia czy jesteś zabawny, ludzie po prostu Cię nie polubią i już".

To stwierdzenie, dosadne i brutalne, nie zostało ciepło przyjęte w środowisku i łatwo domyślić się dlaczego. Pomijając jednak chwilową kontrowersję i szum wokół wypowiedzi, nie zanosi się na to, by kariera Asmongolda miała jakoś mocniej ucierpieć z powodu tego zamieszania. Inni streamerzy zachowywali się przecież i mówili jeszcze gorsze rzeczy, a mimo to nadal są aktywni i mogą się pochwalić świetnymi statystykami.

Twitch w ciągu ostatnich kilku lat stał się popularną platformą dla ludzi szukających swojego miejsca w internecie. Najnowsze statystyki donoszą, że na platformie jest ponad 8 milionów aktywnych streamerów, działających w różnych obszarach - od gier, przez muzykę, vlogging, nawet po gotowanie.

Jeszcze większe wrażenie robi statystyka widzów - miesięcznie na streamach pojawia się łącznie około 140 milionów osób. Nic dziwnego, że Twitch stał się miejscem, z którego wiele osób chce czerpać zyski, o ile oczywiście uda się zebrać odpowiednią liczbę widzów i przy okazji nie zrobić nic, co zasługiwałoby na bana.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy