Reklama

Reklama

Overwatch 2: Twórcy ujawnili zmiany w trzecim sezonie

​Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, trzeci sezon Overwatcha 2 powinien przynieść graczom spory rework do systemu progresu konta. Blizzard planuje oddać część kontroli w ręce swojej społeczności.

Overwatch 2 już kilka dni po swojej premierze stał się częstym przedmiotem krytyki. Gracze najszybciej zwrócili uwagę na fakt, że względem pierwszej części nie zmieniło się aż tak wiele i nazywanie nowego FPS-a Blizzarda sequelem może nie być usprawiedliwione.

Niedługo później zaczęto zwracać coraz większą uwagę na progres konta. Zniknęły loot boxy, Overwatch stał się darmowy, zrezygnowano z wcześniejszego systemu poziomów i większość progresu zastąpił sklep ze skinami. Battle Pass nie wystarczył, żeby zaspokoić potrzeby społeczności i wielu graczy zaczęło domagać się powrotu loot boxów.

Reklama

Blizzard zapowiadał niedawno, że trzeci sezon ma przynieść znaczące zmiany do systemu nagród i teraz te słowa potwierdził Jared Neuss, Executive Producer Overwatcha 2. Na swoim Twitterze krótko napisał, że trzeci sezon przyniesie pewne aktualizacje, które dadzą więcej możliwości wyboru. Neuss dodał, że celowo nie zdradza jeszcze żadnych konkretów.

Co dokładnie mogą oznaczać słowa dewelopera? Jest kilka możliwości. Overwatcha 2 już teraz mocno opiera się na monetyzacji Call of Duty i może spróbować pójść jeszcze bardziej w tym kierunku, może nawet przebudować battle pass. Solidnego reworka potrzebuje również system zadań dziennych i tygodniowych, które na razie są dosyć nużące, powtarzalne i wciąż oferują znikoma liczbę waluty premium.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Overwatch 2 | Blizzard

Reklama