Reklama

Reklama

Paweł Fajdek woli grać, niż oglądać filmy na YouTube

​Paweł Fajdek w miniony weekend wystąpił na Gali Mistrzów Sportu, w trakcie której wyłoniono wyniki Plebiscytu Najlepszego Sportowca Roku 2022 wg. "Przeglądu Sportowego" oraz Polsatu. Po uroczystości sportowiec został zapytany o to, gdzie woli spędzać czas - na YouTube czy TikToku. Lekkoatleta udzielił jednoznacznej odpowiedzi, nawiązującej do jego zamiłowania do gier.

Fajdek na ustach tysięcy kibiców sportowych

O Pawle Fajdku zrobiło się w ostatnich dniach bardzo głośno. Pięciokrotny mistrz świata w rzucie młotem zajął 9. miejsce w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i Polsatu na Najlepszego Sportowca Polski w 2022 roku. Lekkoatleta podczas swojego przemówienia wyraził niezadowolenie zajętej przez siebie lokaty, a na koniec gali dokonał swego rodzaju manifestu i nie wyszedł do zdjęcia ze wszystkimi nagrodzonymi postaciami polskiego sportu.

Fajdek od wielu lat jest czołowym polskim sportowcem, ale nigdy nie został wyróżniony pierwszym miejscem w tym Plebiscycie. Sportowiec poza tym, że jest wybitnym młociarzem, to znany jest także ze swojego zamiłowania do gier wideo. Kilka lat temu nawet zdarzało mu się prowadzić transmisje z gier na Twitch.tv. Akcje ze streamów publikował nawet w swoich mediach społecznościowych.

Reklama

Od pewnego czasu nie dzieli się już tak publicznie swoimi dokonaniami na serwerach, ale to nie znaczy, że zupełnie opuścił wirtualną rozgrywkę. Tuż po wspomnianej gali 33-latek został zapytany o to, czy woli spędzać czas na YouTube’ie czy na TikToku. Sportowiec udzielił nieco zaskakującej, ale jednoznacznej wypowiedzi.

Wybitny lekkoatleta fanem gamingu

Osoba prowadząca ankietę dla tiktokowego kanału TVP Sport zadała sportowcom pytanie, czy wolą oglądać filmy na TikToku czy na YouTube. Większość atletów wybrała platformę należącą do Google’a. Gdy przyszła kolej na Pawła Fajdka, ten postanowił w nieco inny sposób odpowiedzieć na jemu zadane pytanie.

"Counter-Strike, FIFA, PlayStation 5, a YouTube z przymusu" - powiedział zawodnik klubu AZS AWF Katowice.

Idealnie to obrazuje, że większość wolnego czasu Fajdek spędza na granie w gry wideo - czy to na komputerze, czy na konsoli najnowszej generacji PlayStation 5. Żaden inny sportowiec nie nawiązał w żadnym stopniu do gier, więc można śmiało zakładać, że Fajdek jest jednym z największych fanów tego typu rozrywki wśród czołowych polskich sportowców.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Paweł Fajdek | youtube | TikTok | Counter-Strike | FIFA

Reklama