Reklama

Polski streamer zbanowany za użycie zakazanych słów

​Jeden ze znanych polskich streamerów - "Adamcy" nie będzie wspominał najlepiej ubiegłego weekendu. Twórca otrzymał od Twitcha bana na czas nieokreślony. Prawdopodobnie powodem były słowa wykraczające poza regulamin serwisu.

Znani streamerzy zbanowani w 2022 roku

2022 rok jest dosyć trudny dla polskich streamerów. Kilka miesięcy temu permanentny zakaz otrzymał członek grupy Xayooo Industries - "Japczan". Stało się to krótko po tym, gdy jeden z byłych członków tejże grupy ujawnił informacje na temat wewnętrznych spraw.

Padły tam oskarżenia o to, że "Xayooo" stosował dość kontrowersyjne praktyki, by zwalczyć konkurencję na Twitchu. Sam "Japczan" wielokrotnie przejawiał agresywne zachowania.

Twitch postanowił nie walczyć z tym dłużej i narzucił bana na czas nieokreślony, nazywany czasami permanentnym. Niedawno opisywaliśmy sytuacje Piotra "Izaka" Skowyrskiego oraz "Bonkola". Skowyrski użył nieregulaminowego określenia wobec jednego ze swoich wirtualnych zawodników w grze "FIFA 23".

Reklama

Wskutek tej sytuacji otrzymał 7-dniową karę na streamowanie, która potem została skrócona do trzech dni. "Bonkol" również ma spore kłopoty. Otrzymał bana za "nagość" podczas obchodów Święta Niepodległości. Teraz kolejny znany twórca został permanentnie zbanowany przez administrację Twitcha. Chodzi o "Adamcy’ego". Co było powodem zakazu streamowania?

Polski twórca zbanowany na czas nieokreślony

W niedzielę streamer "Adamcy" przebywał na wydarzeniu SHIF7. Jest to inicjatywa powstała z ramienia firmy The Collective. Pomysłodawcą eventu była znana grupa "Chillwagon" założona przez kieleckiego rapera "Borixona" (znanego w przeszłości z występów we "Wzgórzu Yapa 3"). Swego rodzaju liga gamingowa z udziałem czołowych influencerów przyciąga najważniejsze postaci polskiego internetu. Znajdował się tam również "Adamcy".

Podczas streamu wypowiedział on kilka bardzo niestosowanych na Twitchu określeń. Jego znajomi szybko reagowali na to i upominali influencera, ale wiele wskazuje na to, że było już za późno. Twitch był na tyle czujny, że postanowił usunąć polskiego twórcę z platformy.

Otrzymał on zakaz na czas nieokreślony. Dla większości twórców jest to permanentny ban. W tym przypadku "Adamcy" prawdopodobnie będzie się jeszcze odwoływał i szanse na odbanowanie są. Trudno jednak przewidzieć, jaką decyzję w tej sprawie podejmie administracja Twitcha.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy