Reklama

Rainbow Six Siege dostanie kolejnego operatora

​Grim to najnowszy operator Rainbow Six Siege. Wkrótce trafi do gry, ale zanim się to stanie, Ubisoft zamierza stopniować napięcie.

Mimo, że od premiery Rainbow Six Siege minęło już ponad 7 lat, gra cieszy się niesłabnącym wsparciem Ubisoftu. Otrzymała już niezliczoną liczbę aktualizacji - niektóre z nich mocno wpłynęły na sposób gry, inne były czysto kosmetyczne.

Poza tym, gra otrzymuje ciągle nowe postaci operatorów. To wszystko dobrze pokazuje dlaczego R6 Siege odnosi ciągłe sukcesy wśród graczy. Teraz dostaliśmy nowy teaser, zapowiadający kolejną grywalną postać.

Reklama

Tak się powinno dbać o gry-usługi

Dla tych, którzy jakimś cudem nie mieli jeszcze żadnej okazji zapoznać się z tym tytułem - Rainbow Six Siege to gra z gatunku taktycznych strzelanek, w której gracze biorą udział w starciach zespołów 5 na 5. Mogą to być różnego rodzaju misje, takie jak próba podłożenia i rozbrojenia ładunku wybuchowego, zabezpieczanie określonego obszaru na mapie lub ratowanie zakładników.

To, co wyróżnia grę w jej obecnym kształcie, w porównaniu do jej stanu sprzed 7 lat, to fakt, że gra ma obecnie znacznie większą liczbę grywalnych operatorów, każdy z innymi umiejętnościami. Kolejnym, według najnowszego zwiastuna, będzie Grim - przedstawiciel jednostek specjalnych z Singapuru.

Nowy operator i operacja

Krótki materiał wideo został zamieszczony razem z wpisem na oficjalnym koncie gry na Twitterze, a Grim pełni w tym nagraniu rolę narratora. Na koniec okazuje się, że postać to nie jedyna nowość, którą już za parę dni otrzymają fani R6 - zwiastun zapowiada również nową operację, Brutal Swarm. Zarówno operator jak i operacja mają mieć swoją premierę dzisiaj, podczas finałów Majora Rainbow Six w Berlinie.

Jednak zanim dojdzie do oficjalnego odsłonięcia kart, samo wideo zdradza już wiele szczegółów. Grim ma być jednym z operatorów wszechstronnych, w typie Osy, można też spodziewać się, że dzięki niemu strona atakująca otrzyma spore wzmocnienie.

Będzie też korzystał z bardzo nietypowego gadżetu - mechanicznych pszczół, aczkolwiek na ten moment niewiele można wywnioskować na temat sposobu, w jaki będą wykorzystywane. W jednym z komentarzy pod filmem pojawiło się skojarzenie z postacią Nomada z Call of Duty: Black Ops 3, który dysponował czymś bardzo podobnym.

Czy dostaniemy coś jeszcze?

Operacja Brutal Swarm ma być częścią 26 sezonu aktualizacji, a gracze mają nadzieję, że oprócz postaci Grima i samej operacji, Ubisoft zaprezentuje im jeszcze inne nowości. Być może chodzi o odświeżenie niektórych trybów gry - ale tego dowiemy się za kilka(naście) godzin.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Rainbow Six: Siege | Ubisoft
Reklama