Reklama

Twitch.tv: Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii zrelacjonuje mundial

​Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii - Luis Enrique wpadł na nietypową inicjatywę. Podczas mundialu w Katarze szkoleniowiec będzie przeprowadzał transmisje na Twitchu. Ma to za zadanie przybliżyć kadrę kibicom.

Piłka nożna zyskuje na Twitchu

Mogłoby się wydawać, że kibice piłkarscy i środowisko graczy to nieco przeciwne sobie grupy ludzi. Jedni bardziej fascynują się oglądaniem i uprawianiem sportu, inni graniem czy oglądaniem wirtualnych rozgrywek.

Wydawałoby się, że jednym z niewielu pomostów pomiędzy tymi grupami są gry sportowe takie jak "FIFA", "Pro Evolution Soccer", "NBA 2K" i wiele innych. Jednak niekoniecznie tak musi być, że tylko gry traktujące o sporcie będą łączyły fanów sportu i gamingu. Zarówno gaming, jak i sport to są ogromne gałęzie rozgrywki.

Reklama

O oba te środowiska zaczął walczyć Twitch, do tej pory zdominowany bardziej przez entuzjastów wirtualnych aktywności. Platforma, która w założeniu była stworzona do streamowania gier, teraz ma różne kategorie, a jedną z nich jest "Sport". Stała się ona popularna w ubiegłe wakacje.

Jedną z gwiazd tego działu był Gerard Romero. Kataloński dziennikarz i streamer śledził poczynania FC Barcelony na rynku transferowym. Mężczyzna był jednym z pierwszych, którzy wychwycili Roberta Lewandowskiego po wylądowaniu w Stanach Zjednoczonych przed zgrupowaniem "Blaugrany".

Swoje konto na Twitchu posiada także Fabrizio Romano - jeden z najlepszych dziennikarzy sportowych na świecie. Okazuje się, że teraz pomysł na streamowanie wdraża selekcjoner reprezentacji Hiszpanii - Luis Enrique. Ma on nietypowe plany na mundial.

Kulisy kadry Hiszpanii na Twitchu

Już za kilka dni ruszają piłkarskie Mistrzostwa Świata w Katarze. Selekcjoner kadry Hiszpanii zdecydował, że będzie streamował podczas turnieju. Ma to za zadanie przybliżyć kibiców do tego, co się dzieje wewnątrz narodowej reprezentacji. O całym projekcie wspomniał na swoich kanałach w mediach społecznościowych.

Biorąc pod uwagę fakt, że niewielu kibiców może pozwolić sobie wyjazd do dalekiego Kataru, taki pomysł może spotkać się z ogromnym entuzjazmem. Hiszpańska społeczność na Twitchu jest bardzo aktywna i Enrique prawdopodobnie będzie mógł liczyć na bardzo entuzjastyczne przyjęcie. Jak na razie nie wiadomo, czy też piłkarze będą brali udział w transmisjach.

Jak na razie (na godzinę 17:30, 15 listopada) hiszpański trener ma niemal 68 tysięcy followersów. To duży sukces, patrząc na to, że na kanale Twitch nie odbyła się jeszcze żadna transmisja.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: twitch.tv | FIFA
Reklama