Reklama

Reklama

Twitch.tv uderza w hazard! W regulaminie dojdzie do ważnych zmian

​Jednym z głównych problemów Twitcha w ostatnich miesiącach jest streamowanie hazardu. Z platformy korzysta wielu niepełnoletnich użytkowników, a tego typu content jest skierowany wyłącznie do dorosłych widzów. Teraz serwis należący do Amazona zapowiedział aktualizację regulaminu.

Hazard na Twitchu powodował wiele kontrowersji

Hazard na Twitchu był od początku bardzo kontrowersyjną kwestią. Platforma ta jest dostępna dla użytkowników od 13 roku życia, natomiast hazard to dziedzina dla dorosłych i zakazana poniżej 18 roku życia (lub 21. w niektórych stanach USA). Dlatego też wielu twórców i użytkowników oczekiwało od zarządców serwisu, że uporządkują tę kwestię.

Gry hazardowe skupiały wokół siebie bardzo dużą publikę u niezwykle popularnych twórców. Nie chodziło wyłącznie o wirtualne kasyna czy gry karciane typu poker. Mowa też była o tak zwanych lootboxach czy innych mikropłatnościach w rozgrywkach wideo.

Reklama

Otwieranie skrzynek w CS:GO czy paczek w FIFA Ultimate Team zalicza się właśnie do hazardu. Teraz Twitch wydał ważne oświadczenie, w którym zapowiada aktualizacje regulaminu i polityki platformy.

Twitch reaguje na krytykę

Krytyka wobec hazardu na Twitchu rozlała się bardzo szeroko w internecie. Twitch nie mógł być obojętny wobec tych wielu głosów. Serwis należący do Amazona szybko odpowiedział na falę negatywnych opinii, wydając oświadczenie w mediach społecznościowych. Poniżej przedstawiamy jego treść:

Wynika z tego, że wiele serwisów dostanie bana na streamowanie na Twitchu. Lista ta będzie zapewne powiększała się bardzo regularnie. Zmiany nastąpią za niespełna miesiąc, więc do tego momentu ostatnie "żniwa" będą mieli streamerzy zajmujący się hazardem.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy