Reklama

Twitch.tv: Najchętniej oglądani polscy streamerzy w 2021 roku

​Rok 2021 nieuchronnie dobiega końca. Czas zatem na podsumowanie najważniejszych wydarzeń na polskiej scenie Twitcha. Kto najchętniej przyciągnął widzów, a kto był objawieniem tego roku? Zapraszamy do podsumowania.

Polski szachista zawładnął streamerskim światem

Początek roku na polskim Twitchu był dość zaskakujący. Polscy widzowie raczej przyzwyczaili się do tego, że od wielu lat na rynku znane są ci sami twórcy. Rzadko kiedy dzieje się tak, że ktoś nagle wybija się w zauważalny sposób. Tak było z Bartoszem "xntentacion" Rudeckim. Mieszkaniec Radomska w styczniu zanotował średnią widzów ponad 3,5 tysiąca.

Swoją popularność zawdzięcza głównie głośnemu serialowi Netflixa "Gambit Królowej". To od niego na całym świecie zaczął się szał na szachy, który również wbił się do twitchowych trendów. Rudecki przyzwoicie grał w tę królewską grę i charyzmą zaskarbił sobie serca fanów. Styczeń był jednak dopiero początek wielkiej kariery 22-letniego streamera.

Reklama

Z każdym miesiącem Rudecki rósł na Twitchu. Szczyt nastąpił w kwietniu, gdy osiągnął średnią miesięczną widzów na poziomie 19 tysięcy. To do niego należy czwarty wynik pod względem peaku oglądalności - 58,570 widzów pojawiło się 8 kwietnia. Kilka dni później doszło do turnieju urodzinowego. Zagrały w nim gwiazdy szachowe, takie jak arcymistrz Hikaru Nakamura, Alexandra i Andrea Botez czy arcymistrz Zbigniew Pakleza.

W kolejnych miesiącach Rudecki zanotował bardzo poważne spadki. Na kilka miesięcy wycofał się z działalności publicznej, by w październiku wznowić swoją karierę, która trwa do teraz. Śmiało można jednak stwierdzić, że "xntentacion" był objawieniem 2021 roku.

Powrót "Disa"

Styczeń obfitował również w powrót dawnej legendy polskiego streamingu. Mowa tu oczywiście o Norbercie "Dis" Gierczaku, znanemu głównie w środowisku graczy League of Legends. Gierczak w listopadzie 2018 postanowił zawiesić swoją karierę. Nie wiadomo było, kiedy popularny streamer wróci do publicznej działalności. Stało się to 24 stycznia. Na pierwszą tegoroczną transmisję przyszło aż 43 tysięcy widzów jednocześnie (10. miejsce w 2021 w naszym kraju).

Wtedy był to jego rekord oglądalności. Wydarzenie to było bardzo niespodziewanie i zaskoczyło wielu polskich fanów streamingu. Gierczak jednak ostrzegł na początku, że nie wie, z jaką regularnością będzie transmitował. Powrót zaowocował propozycją walki MMA w federacji High League. Jego przeciwnikiem będzie "ZONY".

"Xayoo" wrócił na tron

Na powrót tego streamera czekało wiele tysięcy polskich użytkowników Twitcha. Marcin "Xayoo" Majkut w styczniu zrobił sobie przerwę od streamowania. Pojawiał się wprawdzie na innych transmisjach związanych z założoną przez niego grupą "Xayoo Industries", ale sam nie był aktywny na swoim koncie.

Zmieniło się to 14 sierpnia. Wtedy nastąpił wielki powrót, który spowodował trzęsienie ziemi na polskiej scenie Twitcha. Ponad 100 tysięcy fanów odwiedziło kanał Majkuta, by zobaczyć osobiście jego powrót. Streamer nie mógł powstrzymać się od wzruszenia, jakich wiernych ma fanów w naszym kraju. To do niego należy tegoroczny i zarazem historyczny rekord jednoczesnej oglądalności polskiego streamera - aż 190,279 widzów jednocześnie oglądało powrót "Xayoo_" na Twitcha.

TOP 5 najchętniej chętniej oglądanych streamerów w Polsce w 2021 roku pod względem czasu spędzonego na streamie:

  1. "EWROON"
  2. "PAGO3"
  3. "Mandzio"
  4. "IzakOOO"
  5. "xth0rek"

W podsumowaniu nie jest uwzględniony Marcin "Xayoo" Majkut, z uwagi na to, że streamuje na nowo dopiero od czterech miesięcy i czas spędzony przez jego fanów na streamach nie jest tak wysoki, jak wśród wymienionych twórców. Do Majkuta należy jednak bezsprzeczny rekord widzów (190,279). Wcześniej najlepszy wynik należał do Piotra "Izaka" Skowyrskiego.

Polscy gracze esportowi, którzy zarobili najwięcej w 2021 roku

Twitch.tv: Najchętniej oglądani polscy streamerzy w 2021 roku

League of Legends, Call of Duty czy Counter-Strike - jakie sceny esportowe warto śledzić w 2022 roku?

Battle Royale w 2022 roku. Czego spodziewać się po popularnym gatunku gier?

Potencjał esportowy Call of Duty: Vanguard. Czy fani mają na co czekać w 2022 roku?

Które nacje zdominowały esportowe areny w roku 2021?

Czy 2022 będzie rokiem gier mobilnych?

Valorant: Ambitne plany na przyszłość. W 2022 r. polska i zagraniczna scena poszybuje w górę

Call of Duty League w 2022 roku. Format rozgrywek, data rozpoczęcia i kontrowersyjne decyzje Activision

ESPORTER
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy